The Programme and Organizing Committee, chaired by Prof. Dr. Drago Dolinar (Department for Orthopaedic Surgery, University Medical Center, Ljubljana) and Prof. Dr. Monika Jenko (Institute of Metals and Technology, Ljubljana and MD-RI Institute for Materials Research in Medicine, Ljubljana) invite colleagues to attend and present their research work at the 6th International Symposium on Biomaterials and take this opportunity to report on their research work and ongoing projects at this international gathering of researchers from all over the world.
Ortopedska ambulanta
V ortopedski ambulanti MD medicina, Sanatorij Ljubljana, nudimo subspecialistične preglede s področij športnih poškodb, degenerativnih in drugih obolenj mišično-skeletnega sistema s poudarkom na temeljiti in hitri diagnostiki za čim hitrejšo postavitev pravilne diagnoze in ukrepanje v smislu preventivnega svetovanja bolnikom, konservativne terapije ali operativnega zdravljenja.
Sodobna ortopedija se je prilagodila naraščajočim potrebam prebivalstva z razvojem novih, učinkovitejših metod klinične diagnostike, konservativnega – neoperativnega in predvsem kirurškega zdravljenja bolezni kosti, sklepov, mišic, vezi in tetiv. Z razvojem novih, manj invazivnih, diagnostično-terapevtskih metod se je bistveno povečal tudi obseg obravnave ortopedskega bolnika in posledično razvila subspecializacija ortopedov za posamezna področja.
Naši ortopedi so vrhunski strokovnjaki na področjih hrbtenične kirurgije, športne ortopedije, kirurgije stopala, artroplastike sklepov, otroške ter tumorske ortopedije.
Hrbtenični konzilij
Hrbtenični konzilij se sestane v primeru podajanja mnenja glede težjih primerov bolezni oz. poškodbe hrbtenice. Prisostvujejo trije spinalni kirurgi, nevrolog in anesteziolog.
Cena storitve je: 300,00 EUR.
Kontaktna oseba: Urban Brulc, dr. med.
Email: urban.brulc@md-medicina.si
Področja dela v ortopediji
-
Hrbtenica
- Aplikacije fasetnih in epiduralnih blokad
- Operativno zdravljenje diskus hernije
- Dekompresije živčnih struktur
- Fiksacije in spondilodeze
- Korekcije deformacij
-
Koleno
- Artroskopije kolen
- Rekonstrukcije kolenskih vezi
- Aplikacijo matičnih celic iz maščobe in kostnega mozga
- Korekcijske osteotomije
- Vstavitve totalnih kolenskih endoprotez
- Vstavitve parcialnih kolenskih endoprotez
-
Kolk
- Aplikacije intraartikularnih blokad
- Artroskopije kolkov
- Aplikacijo matičnih celic iz maščobe in kostnega mozga
- Vstavitve totalnih kolčnih endoprotez
-
Rama
- Artroskopije ram
- Rekonstrukcije tetiv mišic rotatorne mašete
- Stabilizacijo akromioklavikularnega sklepa
- Rekonstrukcije glenoidnega labruma
-
Stopalo in gleženj
- Artroskopije gležnja
- Zatrditve zgornjega in spodnjega skočnega sklepa
- Rekonstrukcije gleženjskih vezi
- Operativno zdravljenje Ahilove tetive
- Korekcije deformacij stopala in prstov
-
Komolec
- Artroskopije komolca
-
Protibolečinska blokada
Blokada s kombinacijo lokalnega anestetika in kortikosteroida pacientu nudi prehodno pomoč. Navadno se zanjo odločamo v primeru napredovale obrabe sklepa, sinovitis in nekatere ekstraartikularne sindrome. Po blokadi je potrebno za dva do tri tedne zmanjšati fizično aktivnost predela, kjer je bila aplicirana blokada.
-
Punkcija sklepa
Punkcija sklepa se izvaja, kadar je v sklepu prisoten izliv, ki lahko nastane zaradi degenerativnih sprememb, za stanje po poškodbi ali gnojnem vnetju sklepa. Izliv je prisoten tudi pri s kristali povzročenimi artritisi (urični, pirofostatni) ali v sklopu revmatske bolezni. Ortoped po pregledu oceni, za kakšno vrsto izliva gre, in predlaga nadaljnje preiskave in načine zdravljenja.
-
Aplikacija ACP/PRP trombocitne plazme (Autologous Conditioned Plasma / Platelet Rich Plasma)
Zdravljenje temelji na pripravku iz bolnikove lastne krvi. Pred vsako aplikacijo ACP/PRP plazme bolniku odvzamemo 10 ml venske krvi iz roke. Sledi posebna obdelava odvzetega vzorca v...
-
Več / Manj
...sterilnih pogojih. V tem procesu izločimo trombocitno plazmo z rastnimi faktorji. Neposredno po odvzemu pripravek trombocitne plazme (cca 4 - 5 ml) pod sterilnimi pogoji z injekcijsko brizgo apliciramo v prizadet predel. Celoten postopek traja približno 20 minut.Pred preiskavo lahko uživate vsa zdravila razen zdravil, ki redčijo kri. V primeru jemanja zdravil proti strjevanju krvi, se boste z lečečim ortopedom dogovorili za prilagoditev odmerkov teh zdravil.Indikacija: tendinoze in zgodnje oblike okvar sklepov. Pri tendinozah sta običajno potrebni dve injiciranji v 7 - 14 dnevnih presledkih, pri obrabi sklepov so potrebna tri injiciranja v 14-dnevnih presledkih, torej 1., 14. in 28. dan.
Prvi pozitivni učinki terapije običajno pojavijo približno 4 tedne po posegu, polni učinek pa dosežejo po približno 2 - 3 mesecih. Običajno je čas učinkovanja ACP/PRP terapije od vsaj 6 - 24 mesecev.
-
Intraartikularne aplikacije preparatov hialuronske kisline
V ortopedski ambulanti uporabljamo hialurinski preparat Suplasyn (raztopina natrijevega hialuronata v tekočini, ki je visoko prečiščen). Hialuronska kislina je naravni gradnik hrustanca in sestavina normalne sklepne tekočine. Izboljša gladkost in mehanične lastnosti obrabljenega hrustanca.
Indikacije: blage do zmerne obrabe sklepov, tendinoza Ahilove tetive in manipulacija fascij.
Pred zdravljenjem s hialuronsko kislino obvestite svojega zdravnika, v kolikor:
ste alergični na hialuronsko kislino ali na beljakovine po Gramu pozitivnih bakterij, imate okužbo ali bolezen kože na kolenu.
Hialuronsko kislino apliciramo v velike sklepe – koleno, kolk, gleženj. Pri tem so potrebne od 1 do 3 aplikacije hialuronske kisline.
Priporoča se, da se izogibate močnejšim obremenitvam in aktivnostim (npr. tenis, tek) ali daljšemu obremenjevanju s telesno težo (stanje) okrog 48 ur po injekciji.
-
Ostalo
- Odstanitve osteosintetskega materiala
- Sprostitve karpalnega kanala
- Odstranitve kožnih sprememb
- Operativno zdravljenje vraščenih nohtov in otiščancev
Delovni čas samoplačniških ambulant
dr. POMPE Borut, dr.med.:
Ponedeljek 08:00 - 10:00
Torek Zaprto
Sreda Zaprto
Četrtek Zaprto
Petek Zaprto
2-4 × mesečno
asist.dr. SUHODOLČAN Lovro, dr.med.:
Ponedeljek 15:00 - 19:00
Torek Zaprto
Sreda Zaprto
Četrtek Zaprto
Petek Zaprto
2-4× mesečno
doc.dr. KOCJANČIČ Boštjan, dr.med.:
Ponedeljek Zaprto
Torek 07:30 - 09:00
Sreda Zaprto
Četrtek Zaprto
Petek Zaprto
2×mesečno
prof.dr. DOLINAR Drago, dr.med.:
Ponedeljek Zaprto
Torek 07:30 - 11:00
Sreda Zaprto
Četrtek Zaprto
Petek Zaprto
Vsak torek
dr. AMBROŽIČ Bogdan, dr.med.:
Ponedeljek Zaprto
Torek 16:00 - 19:00
Sreda 08:00 - 13:00
Četrtek Zaprto
Petek Zaprto
Vsak torek in sredo v mescu.
izr.prof. STRAŽAR Klemen, dr.med.:
Ponedeljek Zaprto
Torek 15:00 - 18:00
Sreda Zaprto
Četrtek Zaprto
Petek Zaprto
Vsak torek v mescu.
asist.dr. SLOKAR Tanja, dr.med.:
Ponedeljek Zaprto
Torek Zaprto
Sreda 15:30 - 20:00
Četrtek Zaprto
Petek Zaprto
Vsako 1. in 3. sredo v mescu.
prof.dr. DROBNIČ Matej, dr.med.:
Ponedeljek Zaprto
Torek Zaprto
Sreda 14:00 - 19:00
Četrtek Zaprto
Petek Zaprto
2× mesečno
asist.dr. MARTINČIČ David, dr.med.:
Ponedeljek Zaprto
Torek Zaprto
Sreda Zaprto
Četrtek 15:00 - 20:00
Petek Zaprto
2× mesečno
Delovni čas koncesijskih ambulant
Ordinacijski čas | Od | Do | Zdravnik |
PONEDELJEK | 16:00 | 19:00 | Menjava zdravnikov po razporedu |
TOREK | 09:00 | 19:00 | Menjava zdravnikov po razporedu |
SREDA | 09:00 | 15:00 | Menjava zdravnikov po razporedu |
ČETRTEK | 15:00 | 19:00 | Menjava zdravnikov po razporedu |
Strokovni kader ortopedske ambulante
Specialist ortopedske kirurgije
dr. Bogdan Ambrožič, dr. med.
Specialist kirurg za poškodbe in obolenja ramenskega ter kolenskega sklepa in gležnja.
-
Več / Manj
Študij medicine na Medicinski fakulteti Univerze v Ljubljani je dokončal leta 1995. Z letom 1996 je pričel opravljati specializacijo iz področja ortopedije, ki jo je zaključil leta 2001. Po končani specializaciji je opravil dodatna izobraževanja v specializiranih bolnišnicah v Nemčiji, Italiji, Franciji, na Nizozemskem, Hrvaškem in v Avstriji.
Leta 2009 je Magistriral iz področja medicinskih znanosti, leta 2017 je opravil doktorat s področja zdravljenja nestabilnosti pogačice z rekonstrukcijo patelofemoralnega ligamenta.
Ukvarja se z artroskopskim in minimalno invazivnim operativnim zdravljenjem poškodb in bolezni ramenskega, kolenskega sklepa ter gležnja, pri katerih uporablja tudi računalniško tehnologijo. Na ramenskem sklepu se najpogosteje ukvarja z artroskopsko in odprto stabilizacijo sklepa, stabilizacijo AC sklepa in rekonstrukcijo poškodovane rotatorne manšete. Na kolenskem sklepu opravlja artroskopske oskrbe poškodovanih meniskusov in hrustanca, rekonstrukcije poškodovanih vezi, vključno z multiligamentarnimi rekonstrukcijami. Poleg tega opravlja stabilizacije pogačice z rekonstrukcijo medialnega patelofemoralnega ligamenta (MPFL), premikom narastišča patelarnega ligamenta in trohleoplastiko. V primerih obrabe ali deformacije kolena opravlja korektivne osteotomije v predelu kolenskega sklepa tako na stegnenici kakor na golenici. Pri omenjenih posegih uporablja navigacijo in po meri bolnika 3D natisnjena vodila. Na gležnju poleg artroskopij z zadnjimi in sprednjimi pristopi, opravlja artroskopske stabilizacije in rekonstrukcije vezi sklepa, tendinoskopije Ahilove tetive ter peronealnih tetiv, endoskopsko kalkaneoplastiko in endoskopsko zatrditev zgornjega in spodnjega skočnega sklepa. Poleg tega uporablja biološke metode zdravljenja obrabe in poškodb sklepov in tendinopatij s trombocitno plazmo, matičnimi celicami in amnijskimi membranami. Med prvimi na svetu je pričel s sodobnim opravljanjem osteotomij v področju kolena s pomočjo navigacije in bolniku specifično izdelanih vodil.
Organizira številne artroskopske simpozije in delavnice in je vabljen predavatelj na simpozijih in delavnicah v Sloveniji in v tujini. Je član uredniškega odbora in recenzent revije evropskega združenja za artroskopijo in športne poškodbe (ESSKA), recenzent revije Orthopaedic Journal of sports Medicine (OJSM) in član ESSKA odbora za osteotomije ter aktiven član slovenskega združenja za artroskopijo in športne poškodbe.
Specialist ortopedske kirurgije
izr. prof. dr. Janez Brecelj, dr.med.
Specialist ortoped za otroke.
-
Več / Manj
Dr. Janez Brecelj je diplomiral leta 1978 na Medicinski fakulteti v Ljubljani. Od 1980 do 1982 je bil zaposlen v Zdravstvenem domu Ljubljana – Center, v Ambulanti za zdravstveno varstvo odraslih, od leta 1983 dalje pa neprekinjeno na Ortopedski kliniki UKC v Ljubljani. Od leta 1996 je član Katedre za ortopedijo in je delno zaposlen na Medicinski fakulteti Univerze v Ljubljani, kjer opravlja pedagoško delo na dodiplomskem študiju in je mentor specializantom iz ortopedije in pri diplomskih nalogah na visokošolskem študiju. Predava na podiplomskem študiju na Fakulteti za šport UL.
Leta 1982 je diplomiral na podiplomskem tečaju iz gerontologije na Medicinski fakulteti v Ljubljani, leta 1993 je magistriral na Medicinski fakulteti v Zagrebu, leta 1999 pa doktoriral na Medicinski fakulteti v Ljubljani. Leta 1988 je v Ljubljani opravil specialistični izpit iz ortopedije. Strokovno in pedagoško je deloval tudi v tujini, npr. na univerzitetni ortopedski bolnici Nuffield Orthopaedic Centre v Oxfordu.
Leta 2014 je bil izvoljen v naziv izrednega profesorja za področje ortopedije za pet let. Je član različnih mednarodnih strokovnih organizacij. Med letoma 2006 in 2009 je bil predsednik Združenja ortopedov Slovenije. Od leta 2008 je vodja otroškega oddelka Ortopedske klinike UKC Ljubljana. Več let dela na znanstvenoraziskovalnih projektih na področju biomedicine.
Specialist ortopedske kirurgije
Urban Brulc, dr.med.
Specializant ortopedske kirurgije in študent doktorskega študija Biomedicine Univerze v Ljubljani.
-
Več / Manj
Urban Brulc, dr.med., je specializant ortopedske kirurgije in študent doktorskega študija Biomedicine Univerze v Ljubljani. Medicinsko fakulteto je zaključil leta 2017 s posebnim priznanjem za odličen uspeh. Takoj po opravljenem študiju se je zaposlil v Sanatoriju MD Medicina ter pričel s specializacijo iz ortopedske kirurgije. Zgodaj tekom izobraževalnega procesa je pokazal zanimanje za hrbtenična obolenja ter pričel z izvajanjem hrbteničnih operacij pod nadzorom izkušenih spinalnih kirurgov. Redno se udeležuje strokovnih ortopedskih tečajev v Sloveniji in tujini. Je član Vertebrološkega združenja Slovenije ter svetovnega združenja hrbteničnih kirurgov AO SPINE.
Njegovo znanstveno-raziskovalno delo se je pričelo s Prešernovo nalogo tekom študentskih let. Do sedaj je objavil že več strokovnih člankov v mednarodno priznanih SCI revijah ter aktivno prisostvoval na domačih in tujih kongresih. Trenutno je tik pred zaključkom doktorske disetacije z naslovom: »Operativno zdravljenje bolnikov z osteohondralno lezijo talusa«.
Dostop do bibliografije.
Specialist ortopedske kirurgije
doc. dr. Drago Dolinar, dr. med.
Specialist kirurg za endoprotetiko kolenskega in kolčnega sklepa.
-
Več / Manj
Rodil se je leta 1966 v Ljubljani. Študij medicine je končal na Medicinski fakulteti v Ljubljani leta 1993. Po strokovnem izpitu leta 1994 se je zaposlil kot sekundarij na Ortopedski kliniki. Med specializacijo iz ortopedije je vpisal podiplomski študij in leta 1998 opravil magisterij z naslovom: »Aseptična nekroza glavice stegnenice pri odraslih«. Specialistični izpit iz ortopedije je opravil leta 1999. Od tedaj je redno zaposlen na Ortopedski kliniki v Ljubljani.
Leta 2001 je bil izvoljen v naziv asistenta za ortopedijo, leta 2004 pa je pridobil naziv doktorja znanosti, potem ko je uspešno zagovarjal doktorsko delo z naslovom: »Napovedna vrednost kolčnega sklepnega tlaka pri operativnem zdravljenju aseptične nekroze stegnenične glavice«. Od leta 2008 je zaposlen kot asistent na Katedri za ortopedijo, leta 2009 je bil izvoljen v naziv docenta za področje ortopedija. Klinično se ukvarja z ortopedsko problematiko odraslih, pretežno z vgradnjo kolčnih in kolenskih endoprotez zaradi obrabnih sprememb.
Specializiran je za reševanje zahtevnejših primerov na tem področju ortopedske kirurgije. Z referati ortopedske problematike odraslih redno aktivno sodeluje na domačih in mednarodnih simpozijih in tudi pri domačih in mednarodnih projektih s področja ortopedije. Leta 1998 je bil na enomesečnem strokovnem izobraževanju v Kanadi v okviru Anica Bitenc Travelling Fellowship, ki je bilo organizirano pod okriljem kanadskega ortopedskega združenja. Leta 2002 je bil na dvomesečnem strokovnem izobraževanju v Baslu v Švici pri priznanem ortopedu prof. Ochsnerju, leta 2006 pa na 14-dnevnem strokovnem izobraževanju na Endokliniki v Hamburgu.
Specialist ortopedske kirurgije
prof. dr. Matej Drobnič, dr. med.
Specialist kirurg za športne poškodbe kolen, za patologijo pogačice, za poškodbe in obolenja zgornjega ter spodnjega skočnega sklepa in stopala.
-
Več / Manj
Je izredni profesor za ortopedijo na Medicinski fakulteti v Ljubljani in specialist ortopedske kirurgije na Ortopedski kliniki UKC Ljubljana. Subspecializan je za artroskopske in rekonstrukcijske posege kolena ter gležnja in stopala. Velik delež svojega dela posveča obravnavi športnih poškodb.
Klinično-raziskovalno delo je v preteklih desetih letih namenil zdravljenju poškodb in bolezni sklepnega hrustanca. Je mednarodno priznan strokovnjak na področju regenerativne ortopedije, s številnimi odmevnimi publikacijami, vabljenimi predavanji in sodelovanjem pri raziskovalnih projektih.
Je aktiven član Mednarodnega združenja za zdravljenje hrustanca (ICRS) ter Evropskega združenja za artroskopsko kirurgijo in športne poškodbe (ESSKA). Je član uredniškega odbora Ameriške revije za športno medicino (AJSM) in soustanovitelj Slovenske revije za medicino in šport. Opravlja tudi delo glavnega zdravnika NK Olimpija in je sodelavec Inštituta za medicino in šport – IMŠ v Ljubljani.
Specialist ortopedske kirurgije
asist. dr. Boštjan Kocjančič, dr. med.
Specialist kirurg za endoprotetiko kolenskega in kolčnega sklepa.
-
Več / Manj
Boštjan Kocjančič je ortopedski kirurg, specializiran za operacije kolkov in kolen, predvsem vstavitve endoprotez. Študij na Medicinski fakulteti v Ljubljani je zaključil leta 1988. Med študijem je sodeloval v raziskovalni skupini, ki se je ukvarjala z geometrijo kolčnega sklepa, in dobil Prešernovo nagrado za študente za raziskavo najboljše geometrije okolčja po zlomu vratu stegnenice.
Tri leta je delal kot splošni zdravnik, nato pa nadaljeval kot specializant ortopedske kirurgije. Specialistični izpit je opravil leta 2009. Poleg kirurških izkušenj in dela je bil tudi tajnik Slovenskega združenja ortopedov od leta 2009 do 2012, in tajnik 9. CEOC (srednjeevropskega ortopedskega kongresa) v Portorožu 2012. Profesionalno delo ortopedskega kirurga ga je pripeljalo do endoprotetične subspecialnosti.
Glavni področji dela sta kolčna in kolenska endoprotetika in revizijski primeri teh endoprotez. Leta 2001 je zaključil magistrski študij s primerjavo različnih metod zdravljenja zlomov vratu stegnenice. Raziskovalno delo je nadaljeval in leta 2014 zaključil doktorsko disertacijo z naslovom »Pozni rezultati zdravljenja Perthesove bolezni in klinična, radiološka in biomehanska analiza«.
Specialist ortopedske kirurgije
dr. Robert Košak, dr. med.
Specialist kirurg za poškodbe in obolenja hrbtenice.
-
Več / Manj
Dr. Robert Košak, dr. med je specialist ortoped, specializiran za obolenja hrbtenice. Medicinsko fakulteto v Ljubljani je zaključil leta 1996. Tekom študija na Medicinski fakulteti je prejel leta 1993 Prešernovo nagrado za znanstveno raziskovalno delo.
Po zaključenem študiju na Medicinski fakulteti se je leta 1997 zaposlil v Kliničnem centru Ljubljana na Ortopedski kliniki, kjer je istega leta pričel z specializacijo iz ortopedije. Leta 2000 je s področja analize obrabe kolčnih endoprotez prejel naziv magister znanosti, leta 2006 iz istega področja tudi naziv doktor znanosti. Leta 2003 je opravil specialistični izpit iz ortopedije. Že tekom specializacije je pokazal zanimanje za hrbtenična obolenja in je že v tem obdobju pričel z izvajanjem hrbteničnih operacij. Po končani specializaciji je nadaljeval delo na Ortopedski kliniki v Ljubljani, na Oddelku za kirurgijo hrbtenice, kjer je bil zaposlen do julija 2018.
Trenutno je zaposlen kot strokovni direktor v zasebnem Sanatoriju MD Medicina v Ljubljani, kjer še vedno izvaja le hrbtenične operacije. Izvaja hrbtenične operacije celotne hrbtenice, od vratne, prsne in ledvene. Ukvarja se s celotno patologijo hrbtenice. Njegovo ožje področje je zdravljenje otroških deformacij hrbtenice (skolioze). Težje deformacije izvaja kot edini hrbtenični kirurg v Sloveniji.
Iz tujine je prinesel nekaj novih metod s področja zdravljenja skolioz in jih kot edini v Sloveniji še vedno izvaja. Tako je uvedel prednji pristop zdravljenja skolioz in uvedel Growing rod MAGEC sistem pri zdravljenju skolioz najmlajših otrok. Imel je številna predavanja, objavljenih je bilo tudi več njegovih del (http://www.cobiss.si/raziskovalci.htm).
Specialist ortopedske kirurgije
asist. dr. David Martinčič, dr. med.
Specialist kirurg za poškodbe in obolenja kolenskega sklepa, za poškodbe in obolenja zgornjega ter spodnjega skočnega sklepa ter stopala in za poškodbe ter obolenja ramenskega sklepa.
-
Več / Manj
Leta 2006 je zaključil študij medicine na Medicinski fakulteti Univerze v Ljubljani. Specializacijo iz ortopedske kirurgije je končal leta 2012. Po opravljeni specializaciji se je zaposlil na Ortopedski kliniki v Univerzitetnem kliničnem centru Ljubljana. Pri svojem delu se ukvarja s športno ortopedijo in kirurgijo kostnih tumorjev.
Redno se udeležuje ortopedskih tečajev in je tako v nenehnem stiku z najnovejšimi tehnikami kirurškega zdravljenja športnih poškodb in kostnih tumorjev. Redno se tudi udeležuje strokovnih srečanj doma in v tujini, kjer aktivno sodeluje z avtorskimi prispevki. Na znanstveno raziskovalnem področju se ukvarja z bioregenerativnimi terapijami ob poškodbah sklepnega hrustanca. Še posebej poglobljeno se ukvarja s športnimi poškodbami rame in kolena, pri čemer uvaja sodobnejše in učinkovitejše metode zdravljenja.
Specialist ortopedske kirurgije
asist. Uroš Meglič, dr. med.
Specialist kirurg za poškodbe in obolenja rame ter komolca.
-
Več / Manj
Kot specialist ortopedske kirurgije je zaposlen na Ortopedski kliniki Ljubljana. Njegovo ožje področje je zdravljenje poškodb in obolenj ramenskega ter komolčnega sklepa. S področja artroskopskih in minimalno invazivnih rekonstrukcijskih posegov se je izobraževal na številnih mednarodnih kongresih in centrih v Nemčiji, Angliji, Franciji in Španiji. Velik del svojega dela posveča obravnavi poškodb profesionalnih športnikov.
Je aktiven član Evropskega združenja za artroskopsko kirurgijo in športne poškodbe (ESSKA) in edini slovenski predstavnik v znanstvenem odboru za razvoj ortopedije komolca pri tem združenju. Je recenzent pri ugledni strokovni reviji s področja ortopedije KSSTA (Knee Surgery, Sports Traumatology, Arthroscopy).
Kot asistent sodeluje pri izobraževanju študentov medicine na Katedri za ortopedijo Medicinske fakultete v Ljubljani in študentov fizioterapije. Svoje raziskovalno delo doma in v tujini posveča razvoju ramenske in komolčne kirurgije.
Specialist ortopedske kirurgije
dr. Borut Pompe, dr. med.
Specialist kirurg za poškodbe in obolenja kolenskega sklepa, za poškodbe in obolenja ramenskega sklepa ter endoprotetiko kolenskega ter kolčnega sklepa.
-
Več / Manj
Dr. Borut Pompe je diplomiral na Medicinski fakulteti Univerze v Ljubljani. Specializacijo iz ortopedije je opravil leta 2004. Od leta 2004 je zaposlen na Ortopedski kliniki Univerzitetnega kliničnega centra Ljubljana. Leta 2001 je pridobil magisterij znanosti in leta 2007 doktorat znanosti iz medicine z doktorsko disertacijo z naslovom: »Biomehanska analiza rentgenogramov kolkov pri preiskovancih s primarno osteoartrozo«.
Izkušnje s področja ortopedije je pridobil kot gostujoči raziskovalec na več mednarodnih institucijah: University Central Hospital, Oulu, Finska (1995), Oddelek za ortopedijo na Assaf Harofeh Medical Centre, Izrael (1996), Artro Clinic, Stockholm, Švedska (2003), v programu akademskega gostovanja na Hospital for Special Surgery, New York, ZDA (2013).
Njegova interesna področja vključujejo kompleksne rekonstrukcije kolena, predvsem hujše deformacije pri revmatičnih in artritičnih bolnikih ter hemofilikih, kot tudi artroskopsko operacijo kolena in operacijo vezi. Od januarja 2011 je vodja operacijske dvorane na Ortopedski kliniki v Ljubljani. Njegovo trenutno raziskovalno delo je usmerjeno na ugotavljanje načinov zmanjšanja krvavenja po zamenjavi celotnega kolena in lajšanja bolečin po operaciji kolena. Sodeluje pri kliničnem preskušanju na bolnikih s totalno artroplastiko kolena in preučuje različne tehnike preparacije pogačice med operacijo.
Specialistka ortopedske kirurgije
asist. dr. Tanja Slokar, dr. med.
Specialistka kirurginja za poškodbe in obolenja kolenskega sklepa, za deformacije stopala in izkrivljenih nožnih prstov (hallux valgus).
-
Več / Manj
Asist. dr. Tanja Slokar, dr. med. je specialistka ortopedske kirurgije, ki je od leta 2009 zaposlena na Ortopedski kliniki v UKC Ljubljana. Trenutno je na Ortopedski kliniki zaposlena na oddelku za endoprotetiko in na otroškem oddelku. Leta 2008 je zaključila študij medicine na Medicinski fakulteti Univerze v Ljubljani. Pripravništvo in sekundarijat je opravljala v SB Izola. Leta 2008 je opravila strokovni izpit za delo zdravnika. Specialistični izpit iz ortopedske kirurgije je opravila leta 2015. Naziv doktorice znanosti je po končanem doktorskem študiju Biomedicine leta 2015 prejela po opravljeni doktorski disertaciji s področja artroskopij kolena. Naziv asistentka na Katedri za ortopedijo Medicinske fakultete v Ljubljani je prejela leta 2016. Na Medicinski fakulteti v Ljubljani aktivno vodi vaje za študente medicine. Objavlja strokovne članke s področja ortopedije in predava simpozijih in kongresih doma in v tujini. Ukvarja se s splošno in raznoliko ortopedsko patologijo s poudarkom in usmerjanjem v patologijo stopala in kolena tako pri odraslih in kot pri otrocih. Operira bolnike in bolnice z raznimi deformacijami stopala in prstov (npr. hallux valgus) ter z obrabo sklepnega hrustanca kolena in poškodbami meniskusov
Specialist ortopedske kirurgije
asist. dr. Klemen Stražar, dr. med.
Specialist kirurg za poškodbe kolenskega sklepa, za poškodbe in obolenja ramenskega sklepa ter poškodbe kolčnega labruma.
-
Več / Manj
Redno je zaposlen na Ortopedski kliniki Univerzitetnega kliničnega centra Ljubljana. Svojo kariero je posvetil artroskopski in rekonstrukcijski kirurgiji kolka, kolena in ramenskega sklepa ter zdravljenju poškodb pri športu. Kirurških tehnik se je naučil doma in v tujini, med drugim na kliniki Artro Clinic v Stockholmu na Švedskem, v SCOI v Los Angelesu (ZDA), v Montrealu, Halifaxu in Torontu v Kanadi ter na kliniki MedSports v Ann Arborju v Michiganu (ZDA). Na univerzitetni kliniki v Aarhusu na Danskem je leta 2015 opravil trimesečno postdoktorsko izobraževanje.
15 let pomaga kot zdravnik v ženskem rokometnem klubu Krim Mercator. Je uradni zdravnik moške članske hokejske reprezentance, s katero je bil na več svetovnih prvenstvih in tudi na zimskih olimpijskih igrah v Sočiju leta 2014. Je avtor in soavtor prek 110 publikacij, med njimi 8 člankov v SCI revijah.
Od leta 2000 je sodeloval v sedmih nacionalnih raziskovalnih projektih. Trenutno sodeluje v raziskovalni skupini, ki razvija računalniško navigacijo artroskopskih instrumentov za izboljšanje natančnosti izvedbe posega in tako izboljšanje rezultatov zdravljenja. Kot asistent pri predmetu Ortopedija sodeluje v izobraževalnem procesu študentov ljubljanske Medicinske fakultete.
Specialist ortopedske kirurgije
asist. dr. Lovro Suhodolčan, dr. med.
Specialist kirurg za poškodbe in obolenja hrbtenice.
-
Več / Manj
Redno je zaposlen na Ortopedski kliniki Univerzitetnega kliničnega centra Ljubljana. Svojo kariero je posvetil artroskopski in rekonstrukcijski kirurgiji kolka, kolena in ramenskega sklepa ter zdravljenju poškodb pri športu. Kirurških tehnik se je naučil doma in v tujini, med drugim na kliniki Artro Clinic v Stockholmu na Švedskem, v SCOI v Los Angelesu (ZDA), v Montrealu, Halifaxu in Torontu v Kanadi ter na kliniki MedSports v Ann Arborju v Michiganu (ZDA). Na univerzitetni kliniki v Aarhusu na Danskem je leta 2015 opravil trimesečno postdoktorsko izobraževanje.
15 let pomaga kot zdravnik v ženskem rokometnem klubu Krim Mercator. Je uradni zdravnik moške članske hokejske reprezentance, s katero je bil na več svetovnih prvenstvih in tudi na zimskih olimpijskih igrah v Sočiju leta 2014. Je avtor in soavtor prek 110 publikacij, med njimi 8 člankov v SCI revijah.
Od leta 2000 je sodeloval v sedmih nacionalnih raziskovalnih projektih. Trenutno sodeluje v raziskovalni skupini, ki razvija računalniško navigacijo artroskopskih instrumentov za izboljšanje natančnosti izvedbe posega in tako izboljšanje rezultatov zdravljenja. Kot asistent pri predmetu Ortopedija sodeluje v izobraževalnem procesu študentov ljubljanske Medicinske fakultete.
Specialist ortopedske kirurgije
asist. dr. Miha Vodičar, dr. med.
Specialist kirurg za poškodbe in obolenja hrbtenice.
-
Več / Manj
Miha Vodičar je specialist ortopedske kirurgije, subspecializiran za kirurgijo hrbtenice. Poleg rednega dela je kot asistent z doktoratom vpet še v raziskovalno, razvojno in izobraževalno delo Medicinske fakultete univerze v Ljubljani.
V zadnjih letih razvija predvsem znanja na področju kirurškega zdravljenja degenerativnih bolezni hrbtenice, pediatričnih in odraslih deformacij hrbtenice in primarnih kostnih tumorjev na hrbtenici. V zadnjih dveh letih prevzema najtežje primere tovrstne patologije iz cele Slovenije, tudi iz tujine.
Raziskovalno dejavnost goji na področju degenerativnih bolezni hrbtenice, pediatričnih deformacij hrbtenice in v sodelovanju s Fakulteto za šport Univerze v Ljubljani na področju kinestetičnega zaznavanja vratne hrtbenice. V sklopu raziskovalne dejavnosti je objavil več publikacij v mednarodnih znanstvenih revijah, ki jih indeksira SCI in predstavljal svoje delo na pomembnejših evropskih kongresih hrbtenične in ortopedske kirurgije.
Dodatno se izobražuje tudi v tujini, trenutno največ na področju pediatričnih deformacij hrbtenice na Univerzitetni kliniki Rechts der Isar Tehnične univerze Minhen (TUM).
Kot asistent uči študente medicine na Medicinski fakulteti v Ljubljani, kot gostujoči predavatelj pa tudi na Fakulteti za Šport Univerze v Ljubljani in na Fakulteti za vede v zdravstvu na Univerzi na Primorskem. Kot somentor sodeluje pri magistrskih in doktorskih nalogah. Kot predavatelj, inštruktor in organizator sodeluje pri izobraževanju ortopedskih specializantov v sklopu Ortopedskega združenja Slovenskega zdavniškega društva in v sklopu mednarodne organizacije AO Spine.
Je aktiven član Evropskega združenja ortopedov in travmatologov (EFORT), AO Spine, Evropskega združenja za raziskovanje vratne hrbtenice (CSRS-Europe).
Specialist ortopedske kirurgije
doc.dr. Matevž Topolovec, dr.med.
Specialist tako za konzervativno, kot operativno zdravljenje težav s področja hrbtenice.
-
Več / Manj
Leta 2008 diplomiral na Medicinski fakulteti v Ljubljani. Leta 2010 se izobraževal v Združenih državah Amerike (University of Utah, School of medicine, Department of Orthopaedics). Leta 2014 pridobil naziv doktor znanosti iz področja Biomedicine. Prav tako bil na krajši izmenjavi na Švedskem (Karolinska University Hospital and Sahlgrenska University Hospital). Leta 2016 opravil specialističen izpit s pohvalo. Sedaj redno zaposlen na oddelku za kirurgijo hrbtenice v Ortopedski bolnišnici Valdoltra. Leta 2018 pridobil Evropsko diplomo iz področja spinalne kirurgije.
Specializiran je tako za konzervativno kot operativno zdravljenje težav s področja hrbtenice.
Specialist ortopedske kirurgije
Klemen Bošnjak, dr. med.
Specialist za obolenja hrbtenice.
-
Več / Manj
Klemen Bošnjak, dr. med. je specialist ortopedske kirurgije. Leta 2016 je zaključil študij medicine na Medicinski fakulteti Univerze v Ljubljani. Specializacijo iz ortopedske kirurgije je končal s pohvalo leta 2023. Po opravljeni specializaciji se je zaposlil na Ortopedski kliniki Univerzitetnega kliničnega centra Ljubljana. Pri svojem delu se ukvarja predvsem z obolenji hrbtenice.
V okviru raziskovalne dejavnosti je objavil publikacije v mednarodnih znanstvenih revijah, ki jih indeksira SCI in predstavljal svoje delo na strokovnih srečanjih hrbtenične in ortopedske kirurgije doma in v tujini. Redno se udeležuje strokovnih ortopedskih tečajev in je član Vertebrološkega združenja Slovenije ter svetovnega združenja AO Spine. Trenutno opravlja doktorat znanosti s področja degenerativnih bolezni hrbtenice.
Specialist ortopedske kirurgije
asist. dr. Nik Žlak, dr. med.
Specialist kirurg za poškodbe na kolenskem sklepu, gležnju in stopalu.
-
Več / Manj
Leta 2016 je zaključil študij medicine na Medicinski fakulteti v Ljubljani. Specializacijo iz ortopedske kirurgije je končal leta 2024. Zaposljen je na Ortopedski kliniki Univerzitetnega kliničnega centra v Ljubljani. Ukvarja se predvsem s športno patologijo in rekonstrukcijskimi posegi na kolenu, gležnju ter rami, regenerativno ortopedijo ter patologijo stopala. Pri svojem delu stremi k uporabi naprednih ortopedski tehnik in postopkov operativnega ter konservativnega zdravljenja. Aktiven je tudi na raziskovalnem področju iz ortopedske kirurgije. Je član medicinske ekipe nogometnega kluba Olimpija Ljubljana.