Artroskopska in rekonstrukcijska kirurgija ramenskega sklepa
Hrbtenična kirurgija
Artroskopska in rekonstrukcijska kirurgija komolca
Operativno zdravljenje sindroma karpalnega kanala
Artroskopska in rekonstrukcijska kirurgija kolčnega sklepa
Artroskopska in rekonstrukcijska kirurgija kolenskega sklepa
Kirurgija stopala
Artroskopska in rekonstrukcijska kirurgija gležnja
Ortopedske operacije
Naši ortopedski kirurgi izvajajo širok spekter operacij sklepov, hrbtenice in športnih poškodb, z uporabo sodobnih metod, minimalno invazivnih tehnik in individualnega pristopa k vsakemu bolniku.
Urološke operacije v MD Medicini potekajo pod okriljem izkušenih specialistov, ki uporabljajo sodobne in varne kirurške pristope za zdravljenje težav z ledvicami, sečili, mehurjem ali prostato. Pacientom zagotavljamo hitro obravnavo in diskretno, strokovno podporo.
Vodja operacijskega bloka, Mile Knežević, dr. med.
Pogosta vprašanja
Imate vprašanja? Tukaj najdete odgovore na najpogostejša vprašanja, povezana z našimi storitvami in postopki. Če odgovora ne najdete, nas kontaktirajte – z veseljem vam pomagamo.
O potrebi za operacijo vedno odloča zdravnik specialist na podlagi vaših simptomov, kliničnega pregleda in izvidov preiskav. Če konservativno zdravljenje ne zadošča ali je stanje resnejše, bo predlagan operativni poseg kot nadaljnja rešitev.
Pred vsakim posegom opravite specialistični pregled, potrebne laboratorijske in slikovne preiskave ter predoperativni posvet z anesteziologom. Prejmete tudi pisna navodila o prehrani, zdravilih in pripravi doma.
Da, vse operativne posege pri nas lahko opravite samoplačniško. S tem omogočamo krajše čakalne dobe, izbiro termina in večjo prilagodljivost vašim željam.
Čas okrevanja je odvisen od vrste posega in vašega zdravstvenega stanja. Nekateri manjši posegi zahtevajo le nekaj dni počitka, drugi pa več tednov rehabilitacije. Po posegu vam nudimo tudi nadaljnje spremljanje in podporo.
V našem centru izvajamo ortopedske, urološke, ORL in ginekološke operacije. Posege opravljajo vrhunski strokovnjaki z uporabo sodobnih tehnik in opreme, kar omogoča varno in učinkovito obravnavo.
Vse o anesteziji
Področja dela v ambulanti za anesteziologijo
Anasteziologija
Anesteziološka ambulanta
V MD medicina se boste srečali z anesteziologom nekaj dni prd operacijo v predoperativni anesteziološki ambulanti. Hkrati s povabilom na anesteziološki pregled boste prejeli tudi vsa potrebna navodila za vašega osebnega zdravnika, katere preiskave potrebujete pred operacijo oziroma anestezijo glede na starost, spremljajoče bolezni in vrsto operacuje. Izvide omenjenih preiskav boste nato prinesli s seboj na anesteziološki pregled.
Sprejem pacienta v operacijsko dvorano in monitoring med anestezijo
Pred odhodom v operacijsko dvorano mora pacient odstraniti očala, leče, zobno protezo in ves nakit. Ko pacienta sprejmemo v operacijsko dvorano, mu namestimo na roko manšeto za merjenje krvnega tlaka, na prsni koš prilepimo EKG elektrode za spremljanje srčnega utripa ter na prst damo ščipalko (pulzni oksimeter) za merjenje nasičenosti krvi s kisikom.
Med operacijo anesteziolog z infuzijami nadomešča pacientu izgubljene telesne tekočine, pri nekaterih večjih operacijah pa je potrebno pacientu nadomestiti tudi izgubljeno kri, kar imenujemo transfuzija. Pri tem anesteziolog upošteva najnovejše smernice in standarde za dajanje transfuzije oziroma krvnih pripravkov.
Zbujanje po splošni anasteziji in pooperativni nadzor
Anesteziolog vodi anestezijo tako, da spanje traja primerno dolgo glede na operacijo, po končani operaciji pa se pacient hitro in prijetno zbudi in ne čuti bolečine. Zbujanje poteka v operacijski sobi, pri tem pacienta nadzorujeta anesteziolog in anestezijska medicinska sestra. Ko se pacient zbudi in zadovoljivo sam diha ter se mu povrnejo refleksi, mu aneteziolog odstrani cevko za predihavanje (tubus) oziroma laringealno masko. Tega obdobja se pacient kasneje ponavadi ne spomni.
Anesteziolog bo poskrbel, da vas bo po operaciji ne bo bolelo, oziroma, da bo pooperativna bolečina čim manjša. Pri tem boste tudi sami aktivno sodelovali in ni potrebno, da trpite bolečino. Dobro zdravljenje bolečine je zelo pomembno, saj poleg tega, da je bolečina neprijetna in trpite, ima bolečina tudi druge neugodne učinke: povišan krvni tlak, pospešeno bitje srca, sproščajo se stresni hormoni... Dobro zdravljenje bolečine omogoči dobro sodelovanje s fizioterapevtom in se tako skrajša in izboljša vaše okrevanje.
Pred načrtovanim operacijskim posegom pacient ne sme jesti čvrste hrane vsaj 6 ur pred uvodom v anestezijo. Lahko pa v tem obdobju pije bistro tekočino (vodo ali nesladkan čaj) do 2 uri pred uvodom v anestezijo. Prav tako je potrebno prenehati z žvečenjem žvečilnega gumija oziroma s kajenjem najkasneje 2 uri pred uvodom v anestezijo.
Ocena tveganja za operacijo in mnenje o sposobnosti za anastezijo
Ob upoštevanju sodobne medicinske doktrine je načrtovana anestezija varna in poteka po najsodobnejših strokovnih smernicah. V zadnjem obdobju imamo na razpolago novejše anestetike, tehnološko zelo izpopolnjene anestezijske aparate, novejše natančne aparature za monitoriranje oziroma nadzor življenjskih funkcij pacientov in dobro usposobljene anesteziologe, kar vse pripomore k varnemu izvajanju anestezije.